Болгарія

Вибір туру
Інформація про країну
Пошук туру


При переході до он-лайн пошуку турів у Болгарію виберіть місто відпралення "Львів", а в меню "тур" виберіть "Болгарія (автобус) зі Львова".  Відправлення з Івано-Франківська.
Придбати вибраний вами тур можна у нас в офісі за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка, 3 "Б", 2-ий поверх.

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційна назва: Республіка Болгарія
Столиця: Софія
Державна мова: болгарська, розповсюджена російська
Населення: більше 7 млн. чоловік
Валюта: Болгарський лев (BGN), 1 USD ≅ 1,36 BGN, 1 EUR ≅ 1,95 BGN

 

Болгарія! Сонячна, привітна, найбільш балканська з усіх балканських країн. Чому? Та тому що саме через її територію проходить довгий гірський ланцюг Балкани. А ще там Чорне море і блакитний Дунай, а ще Родопські гори. Подобається купатися у винних річках? Та скільки завгодно! Виноробство - найдавніше ремесло болгар. Хочеться горілки? Ракія продається на кожному розі. Пляжі? Згадайте, в якій країні берег називають Сонячним, а Піски - Золотими. Ви пристрасний любитель гірськолижних курортів? Що ж, траси міжнародного рівня - до ваших послуг!

Основні курорти: Балчик, Албена, Кранево, Золоті Піски, Сонячний День, Св. Костянтин і Олена, Обзор, Еленіте, Сонячний Берег, Несебр, Поморіє, Созополь.

Клімат: Клімат Болгарії - на півночі і в центрі країни - континентальний, на півдні - перехідний до середземноморського. В цілому він прохолодніше, ніж в інших місцях Європи на тій же широті. Взимку середня температура в горах близько -5 ° C, але деколи може опускатися і до -30 ° C. Товщина снігового покриву сягає 2 м. Середня температура в липні в Софії +16 .. +27 ° C, у Варні +19 .. +30 ° C. Середня температура морської води влітку +21 .. +23 ° C.

Час: Час в Болгарії відповідає Київському часу.

Обмін валют: Міняти валюту в готелях невигідно, а в невеликих приватних готелях просто немає такої послуги. У великих містах курс кращий, ніж на курортах. У деяких невеликих магазинчиках за попередньою домовленістю можна розрахуватися USD або EUR. Банки відкриті з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 16:00, перерва з 12:00 до 13:00. У вихідні та святкові дні банки не працюють. Кредитні карти, дорожні чеки та еврочеки поки не мають широкого поширення і приймаються лише в банках і великих готелях.

Віза: оформляється зазадалегідь в консульстві Болгарії в Україні (вартість 35Є + 225грн.- послуги візового центру).

Митний контроль: Ввезення і вивезення іноземної валюти необмежені (декларація обов'язкова), ввіз і вивіз національної валюти заборонений. Валюти можна обміняти перед від'їздом з країни, для цього необхідно представити довідку про первинний обмін з обмінного бюро. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр тютюну, літра міцних спиртних напоїв або 2 л вина, 50 мл духів, 250 мл одеколону або іншої парфумерної продукції. Заборонено ввезення неконсервованих продуктів харчування. Без спеціального дозволу не можна ввозити і вивозити предмети і речі, що представляють історичну, художню або археологічну цінність. Коштовності, відеокамери, комп'ютери і інші дорогі речі треба декларувати.

Що подивитись:
Головні пам'ятки Софії: собор Олександра Невського, в склепі якого розташований Музей ікон, церкви Св. Георгія, Св. Софії і Боянська. На площі Народних Зборів знаходиться будівля Національної асамблеї, перед якою встановлена статуя імператора Олександра II.

У 119 км на південь від столиці лежить знаменитий Рильський монастир. На його території розташовані п'ятиповерхова вежа з церквою Преображення, церковні ворота, монастирська бібліотека, Хрельова башта і п'ятикупольний собор Успіння Богородиці.

Крім столиці, варто заїхати в місто-заповідник Велико-Тирново з красивим Царським палацом, там же можна досліджувати численні печери і зайнятися скелелазінням. По сусідству знаходиться село Арбанасі, де можна помилуватися кам'яними будиночками і оглянути церкви Різдва Христового та Архангела, які вважаються пам'ятками національної культури.

У Пловдиві, другому за величиною місті Болгарії, варто побачити римський форум Трімонціум, театр на 3000 місць і ворота Хисар Капія (2 століття), а також мечеті Джума і Імарет, собор Костянтина і Олени, руїни фракійського міста Евмолпіас, амфітеатр Філіпа II Македонського і три унікальні церкви - Св. Тижні, Св. Димитра і Св. Марини.

У 30 км від Пловіда знаходиться монастир Бачково з прекрасними церквами Архангела Михайла, Успіння Богородиці та каплицею Св. Миколая, внутрішні приміщення яких розписані знаменитим Захарієм Зографом.

У південно-західній частині Пірінських гір стоїть містечко Мельник, знаменитий своїми винними погребами, скелями «Мелнікські піраміди», Роженським монастирем і церквою Св. Миколая Чудотворця.

Інші цікаві точки Болгарії: «столиця сміху» Габрово, Шумен - один з центрів болгарського середньовіччя, Банско, де збереглися будівлі епохи Відродження, одне з найдавніших міст Європи Варна, містечко Белоградчика з римською фортецею Кале і національним парком Белоградчішкі скали.
 


Цікаво знати:
Магазини: відкриті з понеділка по п'ятницю, субота - «короткий день». Багато торговельних закладів працюють без вихідних (на курортах часто до 22:00). Продовольчі магазини нерідко відкриті цілодобово (про що буде свідчити вивіска «Non-stop»).
Магазини країни радують своїми цінами: все порівняно дешево. З Болгарії можна привезти одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми з Долини Троянд, вироби ручної роботи зі шкіри, міді та срібла.

Сувеніри: Головний місцевий сувенір - ракія (болгарська горілка). Коштує від 2 до 7 BGL, вибір найширший. Ще один «істинно болгарський» алкогольний напій - мастика з присмаком трави алтейкі. Один з кращих сортів - мастика «Peristera» фортецею 42 °.

Чайові: в ресторанах прийнято залишати «на чай» 10% від суми замовлення.

 

 

 

Фон: 

Наші партнери