Шрі-Ланка

Вибір туру
Інформація про країну

Офіційна назва: Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка
Столиця: Коломбо
Державна мова: англійська, сингальська і тамільська
Населення: більше 21 млн. чоловік
Валюта: Ланкійська рупія (LKR), 1 USD ≅ 110 LKR, 1 EUR ≅ 159 LKR

 

Острівна держава Шрі-Ланка, що в перекладі означає «Благословенна земля» - справжній туристичний рай посеред океану, де гостей чекають відмінні курорти, нескінченні золотисті пляжі, пишна зелень вологих тропічних лісів і таємничі стародавні міста, загублені в джунглях. До 1972 р. країна була відома під назвою Цейлон. Завдяки вигідному розташуванню на перехресті головних морських шляхів, Шрі -Ланка здавна була важливим центром, який зв'язував Західну і Південно-Східну Азію. З давніх часів Шрі -Ланка була центром буддизму, на острові збереглося безліч унікальних культурних та історичних пам'яток. Більшість з них розташована в районі Золотого трикутника Шрі-Ланки, до якого входять такі міста як Дамбулла, Сигирия і Канді. Свій слід залишила в культурі Шрі-Ланки її колонізація португальцями, голландцями, а пізніше британцями. На острові проживає понад 21 млн осіб. Місцеве населення вирізняється неабиякою привітністю та гостинністю.

Основні курорти: Мараві, Вайккал, Негомбо, Маунт-Лавінія, Ваддува, Калутара, Берувелла, Бентота, Індурува, Косгода, Ахунгалла, Хіккадува, Галле, Унаватуна, Коггала, Велігама, Діквелла, Тангалле, Хамбантота, Трінкомале, Аругам-Бей

Клімат: Клімат на острові тропічний, з сезонами проходження мусонів. Практично 95% всіх опадів випадає в дощовий літній сезон з травня по кінець жовтня і в основному в нічний час. В інші місяці досить сухо, тому період з листопада до кінця квітня - найсприятливіший для відпочинку на Шрі-Ланці. Температура повітря на острові практично не змінюється і круглий рік дорівнює 28-30 ºС, за винятком гірських областей, де вона взимку опускається до +10 ºС. Температура води в середньому 26 °C.

Час: (UTC+5:30), випереджає Київський час на 3:30 години.

Обмін валют: Валюту краще обмінювати в аеропорту Коломбо. Отриманий при цьому чек є сенс зберегти до кінця поїздки: в цьому випадку при вильоті з Коломбо можна буде конвертувати назад невитрачені місцеві гроші в банку аеропорту за курсом купівлі. Крім того, валюту можна обміняти в будь-якому готелі і банку. Банки відкриті з 9:00 до 13:00 з понеділка по п'ятницю. Великі готелі і магазини приймають до оплати міжнародні кредитні картки. Іноземна валюта, що ввозиться в країну, повинна бути декларована. Банкомати є практично у всіх містах країни.

Віза: оформляється по прильоту в аеропорту. (Вартість візи 35 USD).

Митний контроль: Дозволено безмитне ввезення 2 пляшок (0,75 л) вина і 1,5 л міцних спиртних напоїв, 250 мл туалетної води і 60 гр духів. Безмитне ввезення сигарет заборонене. Розмір мита залежить від розміру виробів - за ввезення сигарет довжиною від 72 до 84 міліметрів стягується 6,7 LKR за штуку, довше 84 міліметрів - 7 LKR. Вартість ввезення кілограма тютюну чи сигар - 1300 LKR. Індійська та пакистанська валюта до ввезення заборонені. Ввезення і вивезення національної валюти обмежено сумою в 250 LKR. 
Дорогі предмети і речі декларуються для їх подальшого безперешкодного вивозу. Потрібно мати на руках спеціальний дозвіл для вивозу виробів зі слонової кістки, колекцій монет і марок, необроблених дорогоцінних і напівкоштовних каменів.

Що подивитись:
По всьому острову «розкидані» безцінні історичні реліквії світового значення. Наприклад Анурадхапура - руїни величезного міста в джунглях. А на горі Сігірія на висоті 180 м побудоване чудове місто, оточене садами з фонтанами і басейнами, з дивовижними сходами: сходинки вирізані між лапами, горлом і щелепами лева неймовірного розміру. У містечку Дамбулла на вершині гори, на висоті 350 м знаходиться буддистський печерний храм, в якому зібрана найбільша колекція стародавніх статуй Будди. Головна визначна пам'ятка міста Полоннарува - кам'яний храм Галл-Віхар, найвідоміший на Шрі-Ланці. В Алувіхарі розташований храмово-печерний комплекс, в якому, за легендами, був створений Палійскій канон (Трипітака), одна з письмових пам'яток буддизму.

Королівський ботанічний сад в Пераденії - один з кращих в Азії, а в місті Піннавела є державний слоновий розплідник, відкритий для порятунку тварин, що залишилися без батьків або постраждали від рук браконьєрів.

Національний парк Кумана відомий своїми лагунами з півночі на південь (Багура, Андаракалей, Ітікала, Якка) і рівнинами. Парк, що носить назву Східний Яла, відомий своєю дивною різноманітністю птахів. Парк був закинутий на десятиліття через внутрішній конфлікт в Шрі-Ланці, але зараз отримав нове життя і повертає собі колишню славу і популярність.

В околицях міста Нувара-Елія можна відвідати чайні плантації і продегустувати місцевий чай.

На острові є кілька прекрасних гольф-полів міжнародного стандарту, а в кожному з тутешніх гольф-клубів можна пройти навчальний курс для новачків: як індивідуально, так і в групі.

Любителів більш екстремального відпочинку чекають сплави по гірській річці Келані. Пропонуються як короткі спортивні тури, так і багатоденні подорожі, спеціально розроблені для любителів сплаву на плотах.Цікаво знати:
Чайові:  У рахунку готелів, барів, ресторанів включено податок GST (12,5%). Прийнято залишати чайові водіям, носіям в готелі, вони становлять $ 1-2. Чайові в ресторані - на ваш розсуд.
Шопінг та магазини: Шрі-Ланка відома в усьому світі своїми дорогоцінними каменями: сапфірами, рубінами, топазами і т. д. Купувати ювелірні вироби краще в спеціалізованих магазинах, вимагаючи відповідний чек або сертифікат. Також відомі в усьому світі цейлонський чай, спеції, вироби народних промислів: маски, батік, дрібнички зі шкіри. У містах також можна купити недорогі текстильні вироби.
Зазвичай в будні дні магазини відкриті з 9:30 до 17:00, а по суботах - з 9:30 до 13:00.
На ринках і в приватних магазинах є сенс поторгуватися (можна знизити ціну приблизно на 30% в порівнянні з початковою). А ось в державних магазинах, супермаркетах, торгових центрах і магазинах «дьюті-фрі» в аеропорту всі ціни - фіксовані.
Застереження! Для відпочинку на узбережжі спеціальних щеплень не потрібно. Якщо плануєте поїздку в джунглі, слід заздалегідь подбати про себе і прийняти таблетки від малярії. Крім того, при відвідуванні національних парків та заповідників слід користуватися репелентами, які захистять від укусів комарів і інших комах.


 

Фон: 

Наші партнери