Хорватія

Вибір туру
Інформація про країну

Офіційна назва: Республіка Хорватія
Столиця: Загреб
Державна мова: хорватська, італійська
Населення: близько 4,67 млн. осіб
Валюта: Хорватська куна (HRK), 1 USD ≅ 5,7 HRK, 1 EUR ≅ 7,5 HRK

 

Хорватія - місце, де зустрічаються Середземномор'я, Альпи і Паннонія. Небагато знайдеться країн у Європі, та й в усьому світі, де настільки чудесним чином сусідять унікальні природні комплекси та історичні пам'ятники, прекрасне морське узбережжя з сотнями островів і численні замки, густі ліси і безліч термальних джерел. Середньовічний Загреб , знаменита своїми курортами Істрія, славний християнський Пореч, стародавня Пула і руїни античних споруд; дивовижні курорти Дубровнік, Корчула і Макарська рів'єра; національні парки Плітвіцькі озера і острова Бріуни.

Основні курорти: Півострів Істрія Умаг, Пореч, Пула, острови Бріоні і Крк
Далмація Шибеник, Прімоштен, Трогир, острови Брач і Хвар, Дубровник, Слано і Цавтат.

Клімат: На узбережжі панує середземноморський клімат з жарким і дуже сухим літом (температура повітря +25 .. +29 ° C) і вологою теплою зимою (+9 .. +15 ° C). Спека легко переноситься завдяки сухому повітрю, морському бризу і великій кількості зелені на узбережжі. Купальний сезон триває з початку травня до середини жовтня.

Час: -1 година від Київського часу.

Обмін валют: Валюту можна обміняти в банках, обмінних пунктах, на пошті. Деякі банки проводять обмін валюти без комісії, але зазвичай комісійні складають 1-1,5%. Зворотний обмін валюти можливий тільки в банках, при цьому необхідно пред'явити банківські квитанції. Туристичні чеки приймають у більшості великих банків країни (переважно використовувати чеки в євро). При покупці більш ніж на 500 HRK можна повернути ПДВ при виїзді з країни - для цього на митному пункті необхідно пред'явити закордонний паспорт, чек з магазина і сам товар.
Банки Хорватії працюють щодня з 8:00 до 17:00, по суботах до 13:00, вихідний день - неділя.
Кредитні картки MasterCard, American Express, Diners Club і Visa приймаються повсюдно.

Віза: оформляється заздалегідь в консульстві Хорватіїв Україні (вартість 35Є).

Митний контроль: Ввезення іноземної валюти не обмежене, національної - не більше 2000 HRK. Цінну професійну і технічну апаратуру потрібно пред'являти на кордоні, а для ввезення тварин необхідна довідка від ветеринара. Рослини, органічні добрива і насіння можна ввозити в країну тільки через ті місця на кордоні, де здійснюється фітосанітарний контроль. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр тютюну, літра міцних спиртних напоїв, 2 л вина, 1 кг кави або чаю, 250 мл одеколону і 50 мл парфумерних виробів.
Заборонено вивезення предметів, що представляють культурну чи історичну цінність, без дозволу, виданого державним управлінням по захисту культурної та природної спадщини, а також шкур диких тварин, наркотиків, зброї та боєприпасів (потрібен дозвіл).

Що подивитись:
Місто Задар вражає прекрасно збереженими фортечними стінами, які свого часу так і не здолали турки, першим хорватським університетом та вишневим лікером ""Мараскіно"". Але головні визначні пам'ятки зосереджені навколо церкви Св. Мучеників, побудованої на руїнах римського форуму. В бенедиктинському монастирі відкритий хороший Музей церковного мистецтва, також цікаві собор Св. Анастасії, францисканський монастир, церкви Св. Крсевана, Св. Петра, Св. Сімун і Св. Міхов. Широкою популярністю користуються Археологічний музей Задара, прекрасний Національний музей, Морський музей і Етнологічний музей в старій сторожовій вежі.

Рісняк - одне з небагатьох місць в Європі, де можна побачити рись на волі. Ще тут водяться ведмеді, олені, вовки, лані, куниці і немає туристичних об'єктів як таких - зате багато стежок для трекінгу, велодоріжок та скелях, придатних для скелелазіння.

Національний парк Крка славиться своїм каньйоном, спускаючись по якому, можна побачити озера, двадцятиметровий водоспад і занедбаний францисканський монастир посеред безлюдного острова. Однак куди більшою популярністю користується поїздка в Національний парк Плітвіцькі озера, які вважаються одними з найбільш мальовничих у всій Європі.

Взагалі, занедбані міста - особлива пам'ятка Хорватії. Наприклад, порожнє місто, він же - Голий острів, біля острова Раб. З 1949 року на ньому був надсекретний концтабір для політичних в'язнів. Хум - найменше місто в світі: офіційно там 17 жителів включаючи мера. Ще варто подивитися церкву з фресками 12 століття та «Алею глаголістів» - стародавні камені з написами глаголицею. Якщо їхати по шосе з Пули в Пореч, то на півдорозі справа (орієнтир - містечко Канфанар) видно руїни стародавнього міста Двіград. Він був заснований ще римлянами, але кинутий після чуми. Ще одне цікаве місце - церква Святої Марії в півтора км від Берама: там чудові фрески 15 століття.

По всій країні розкидано безліч середньовічних замків: Богеншперк поблизу Літії з музеєм Вальвасора, старовинний замок Фрідріхштейн на Кочевській горі, замки Жужемберк і Хмільник, замок на острівці - Оточец, Турьякський замок. А ще - близько 80 літніх резиденцій знаті, побудованих в стилі епохи Відродження на території Дубровницької Рів'єри та на півночі країни.

Крім того, по країні розроблено дуже багато цікавих екскурсійних програм і маршрутів (багато з яких носять апетитний кулінарний характер), наприклад: «Повчальна дорога віровітічкого Білогорья», проект «Дорогами традиційної кухні», «Перлини Дравської долини» або поїздка в містечко Граб.

Безліч дискотек, барів і клубів відкрито майже в усіх курортних містечках Хорватії. Але найпопулярніше «тусовочне» місце країни - це острів Паг. Все життя тут зосереджена на пляжі Зрче біля міста Новаль. Гігантський басейн, два величезних клуби, Aquarius і Papaya, плюс цілодобова дискотека все літо. У «Акваріус» - хаус, європейські діджеї і живі концерти. У «Папайя» - величезне джакузі, де всі лежать прямо в одязі.

Також в країні розвинені дайвінг, яхтінг, віндсерфінг, трекінг, рафтінг і чимало інших цікавих і підігріваюяих кров занять із закінченням на «інг». Не забуваємо про велосипед і скелелазіння, наприклад, в районі містечка Равна Гора.

Цікаво знати:
Магазини та шопінг: відкриті по робочих днях з 8:00 до 20:00, по суботах і неділях - до 14:00. На узбережжі під час туристичного сезону вони працюють з 6:00 до 12:00 і з 17:00 до 20:00 (22:00).
Найпоширеніший тутешній «сувенір» - вино (як правило, сухе - його дуже великий вибір). З міцних напоїв найвідоміший - «Траваріца» (міцне спиртне на травах), «Сливовиця» (на сливах) і «Грушовіца» (теж не важко здогадатися звідки «ноги ростуть»). Популярністю також користується вишневий лікер «мараскіно» з Задара (великі його шанувальники - британські монархи).
Покупки подорожче - ювелірні прикраси з Рієки під назвою «морчич» - тонкої роботи брошки, шпильки, підвіски у вигляді голівки негреня («родичі» венеціанських «Моретто»). Також можна придбати вироби з коралів, які зустрічаються тут на багатьох островах (до речі, самостійний видобуток коралів в морі заборонений і карається дуже суворо).
З традиційних народних виробів Хорватії можна виділити красиві мережива Долмацьких островів, рукодільну вишивку, дерев'яні різьблені речі, вироби з вовни та шкіри, килими, кераміку, національні костюми та гобелени.

Чайові: У готелях, ресторанах і таксі, якщо плата за обслуговування не включена в рахунок, чайові складають 10%. Якщо вартість обслуговування включена в рахунок, то платити чайові турист не зобов'язаний. Також прийнято залишати «на чай» гідам і барменам.

Фон: 

Наші партнери