Куба

Вибір туру
Інформація про країну

     

Офіційна назва: Республіка Куба
Столиця: Гавана
Державна мова: іспанська
Населення: близько 11 млн. чоловік
Валюта: кубинське песо (CUC), 1 USD ≅ 1 CUC, 1 EUR ≅ 1,43 CUC

 

Куба - це море і сонце, кольори і аромати, екзотичність природи і своєрідність міської архітектури, вельми комфортабельні готелі, чудові пляжі, цікаві екскурсії  революційними і колоніальними місцями. Куба - ідеальне місце для знайомства з Карибами. На узбережжі Куби безліч комфортабельних готелів, куди приїжджають туристи з усього світу , бари і ресторани, клуби і дискотеки під відкритим небом, куди вечорами збирається молодь. Куба - це не тільки острівна екзотика, але велика кількість історичних і культурних пам'яток. Захоплюючі екскурсії дозволять дізнатися про те, як складалася історія країни, повна боротьби за свободу, а також це можливість побачити своїми очима, як живе ця країна.

Основні курорти: Варадеро, Ольгин, Санта-Марія-дель-Мар.

Клімат: Клімат Куби тропічний пасатний, температурний режим пом'якшується впливом океану. Середня річна температура +25 ° C, температура самого холодного місяця (січня) +22 ° C (при цьому температура може коливатися: сьогодні вона + 30 ° C, завтра - +20 ° C), а самого теплого (серпня) +28 ° C. Протягом усього року відчувається висока вологість, що в поєднанні з високою температурою вимагає певної акліматизації, але на узбережжі жара пом'якшується постійними вітрами з боку океану. Умовно можна виділити два періоди - сухий (з жовтня по травень) і вологий «сезон дощів» (з червня по вересень).

Час:  UTC(UTC -5), тобто  -7 годин від Київського часу.

Обмін валют: В Кубі ходять відразу дві грошові одиниці: одна - для місцевих жителів (кубинське песо), інша - для туристів (конвертоване кубинське песо). Конвертовані песо ходять тільки в туристичній зоні, а «звичайні» місцеві гроші туристи можуть навіть не побачити. Долари США вже років п'ять як заборонені, їх неодмінно треба обмінювати на «конвертовані песо», причому більшість банків і обмінних пунктів при цьому стягує комісію, яка доходить до 20%. А ось при конвертації євро комісії немає, тому набагато вигідніше везти в країну саме європейську валюту.

Гроші можна обміняти у відділеннях банків, аеропорту і майже у всіх готелях, але курс там буде менш вигідним. Банки працюють з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 12:00 і з 13:30 до 15:00, по суботах - з 8:30 до 10:30. На кубинських курортах в ходу кредитні картки Visa, Eurocard, Mastercard та інші, але при цьому - увага! - видані не американським банком. Чеки в американських доларах і фунтах стерлінгів також приймаються скрізь, але, знову ж таки - якщо вони випущені не одним з банків США.

Віза: оформляється заздалегідь в консульстві Куби (вартість 45 доларів США).

Митний контроль: Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет, 50 сигар або 250 г тютюну, 3 пляшок алкогольних напоїв, парфумерії, медикаментів і предметів домашнього ужитку - в межах особистих потреб. Також безмитно ввозяться по одній фото-і відеокамері (плюс по 5 касет на кожну). Забороняється ввозити наркотики, порнографію і вогнепальну зброю (за винятком рушниць для спортивного полювання, що належать туристам, які приїжджають в країну з цією метою і мають відповідний дозвіл, що видається на Кубі після прибуття). Заборонено вивезення тварин, культурних цінностей, морських раковин, предметів старовини, дорогоцінних металів. При купівлі коштовностей або товарів із крокодилячої шкіри необхідно вимагати у продавця ліцензію на вивіз, інакше товар буде вилучений при проходженні митного контролю. Дані ліцензії видаються, як правило, тільки в магазинах, тому на ринках (де вироби зі шкіри крокодила стоять в 3-5 разів дешевше, але ліцензії на вивіз не дають) такі товари купувати не слід.

Що подивитись:
Провінція Гавана буде особливо цікава шанувальниками екологічного та пригодницького туризму, там безліч тихих відокремлених пляжів. В районі Ескалерас-де-Харуко багато печер і стрімких скель: він хороший для любителів спелеології. У Сан-Антоніо-де-лос-Баньос можна відвідати Музей гумору, а прибережне селище Санта-Крус-дель-Норте відоме тим, що в ньому виробляють знаменитий ром Havana Club.

Острів Хувентуд - другий за площею в кубинському архіпелазі. Найцікавіші місця острова: природний заповідник Лос-Індіос-Сан-Феліпе з унікальною флорою і фауною, в'язниця «Пресидіо Модело», копія американської в'язниці «Джоліет» в штаті Іллінойс (в ній відбував тюремне покарання Фідель Кастро), національний морський парк Пунта- Франсес, міжнародний дайв-центр «Ель-Колоні», острова Кайо-Ларго-дель-Сур, Кайо-Росаріо, Кайо-Кантілес і Кайо-Ігуана (відмінний дайвінг і рибалка).

У провінції Матансас варто відвідати однойменну столицю провінції: площа Віхія (місце заснування міста), площа Свободи, каплиця Монсеррат (побудована за образом храму в Каталонії), замок Сан-Северино (через свої розміри вважається однією з основних іспанських фортець в Америці) . В околицях міста цікаві печери «Бельямар» (з наскальними малюнками, скам'янілостями і слідами проживання людей, що жили тут 1600 років тому) і руїни «Тріумвірат» - там в 19 столітті відбулося найбільше в історії Куби повстання африканських рабів. Основні визначні пам'ятки півострова Сапата: село індіанців таїно в Гуама, розплідник крокодилів в Ла-Бока, заповідники фауни «Санто-Томас» і «Ла-Саліна», а також Історичний музей на Плая-Хірон.

Головне місто провінції Вілья-Клара, Санта-Клара, називають «містом Ернесто Че Гевари». Саме там знаходиться Меморіал знаменитого революціонера і зберігаються його останки. Сквер «Леонсіо-Відаль» - центральний сквер Санта-Клари, навколо нього розташовані Музей декоративного мистецтва, колишній Палац уряду. Крім того, в провінції цікаве містечко Ремедьос. Його основні визначні пам'ятки: Музей карнавалів міста, Музей музики «Алехандро Гарсіа Катурла» і головна парафіяльна церква Святого Іоанна Хрестителя, яка вважається однією з найцікавіших на Кубі.


Цікаво знати:
Чайові: в більшості випадків становлять приблизно 10% від вартості послуги. Носильникові і покоївки в готелі зазвичай залишають до 1 CUC або EUR.
Пляжі Куби: всі пляжі муніципальні, безкоштовні. Втім, за готелями закріплені окремі ділянки пляжу, які старанно охороняються. Місцевого населення на цих ділянках практично немає. Лежаки і парасольки - безкоштовно.
Шопінг та магазини: з Куби можна привезти чорний корал і вироби з нього, вироби з панцира черепахи (браслети і шпильки), тумбадора або бонго (ударні музичні інструменти, використовувані в африканських мелодіях), гуаябера (сорочку, яку носять в тропіках офіційні особи) і бразильську взуття. Обов'язково слід придбати кубинський ром, справжні кубинські сигари і кубинську каву. Ну і, зрозуміло, все, що пов'язано з кубинською революцією: альбоми чорно-білих фотографій, футболки і берети з портретами Че.

Майже всі магазини працюють з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00, але деякі відкриті і до 20:00. По суботах - з 9:00 до 15:00. У курортних районах магазини і супермаркети, як правило, відкриті довше. Крім того, не варто забувати, що в середині дня майже всі магазини закриваються на сієсту.

Фон: 

Наші партнери