Мексика

Вибір туру
Інформація про країну

          

Офіційна назва: Мексиканські Сполучені Штати
Столиця: Мехіко
Державна мова: іспанська
Населення: близько 113 млн людей
Валюта: Мексиканський песо (MXN), 1 USD ≅ 13,7 MXN,  1 EUR ≅ 17,4 MXN

 

Мексика - це прадавні цивілізації майя і ацтеків; батьківщина сомбреро та текіли; улюблене місце відпочинку туристів зі всіх куточків земної кулі. Це міста - мегаполіси і знамениті курорти на побережжі Тихого океану, Карібського моря і Мексиканської затоки, археологічні пам'ятники індіанських культур і споруди часів іспанської колонізації, розкішні пляжі і засніжені вулкани, пустелі і потопаючі в зелені тропічні ліси, національні парки і заповідники біосфери; барвистий карнавал і захоплююча корида...

Основні курорти:
- курорти Карибського узбережжя: Канкун і Рив(Плайя-дель-Кармен і острів Косумель)
- курорти Тихоокеанського узбережжя: Акапулько, Лос-Кабос, Пуерто-Вальярта.

Клімат: Клімат в країні субтропічний на півночі і тропічний на півдні. В курортних прибережних районах (Акапулько, Канкун) температура +26 ° C взимку і +35 ° C влітку. У країні розрізняють сухий (листопад-квітень) і вологий (червень-вересень) сезони, які розрізняються не температурою, а кількістю опадів і особливо - рівнем вологості повітря. Серпень - початок жовтня вважається періодом, коли можливі урагани.

Час: Країна розташована в часовій зоні UTC - 6 до -8. Час в Канкуні відстає від Київського на 7 годин.

Обмін валют: Поміняти валюту можна в банках, великих готелях, аеропортах або спеціалізованих обмінних пунктах «casas de cambio». У курортних районах розвинена мережа банкоматів. Банки працюють з 9:00 до 13:00 з понеділка по п'ятницю, в суботу - з 10:00 до 13:00. Неділя і дні національних свят - вихідні.

Віза: Починаючи з 1 листопада 2010 року громадяни України мають можливість отримувати дозвіл в електронному вигляді на поїздку в Мексику без необхідності оформлення візи в Посольстві. Електронний дозвіл безкоштовний, дійсний для однієї поїздки, розрахований на один в'їзд і максимальне перебування протягом 180 днів. Крім того, він може бути використаний протягом 30 днів з моменту його підтвердження.

Митний контроль: Ввезення іноземної валюти не обмежено (декларація обов'язкова), ввіз і вивіз національної валюти - не більше 5000 MXN. При в'їзді в Мексику необхідно заповнити митну декларацію, в якій обов'язково перераховуються всі цінні предмети, що ввозяться в країну. Для особистого користування дозволяється ввезти не більше 400 сигарет або 25 сигар або 200 гр тютюну, 3 л міцних алкогольних напоїв або вина, одну відеокамеру, один фотоапарат, подарунки на суму не більше 300 USD. Заборонено ввезення фруктів, овочів і продуктів з них, рослин, черешків і насіння рослин, квітів, м'ясопродуктів, медикаментів без документального підтвердження необхідності їх використання (рецепту або медичної карти), психотропних речовин і порнографічних видань.

Що подивитись:
Теотіуакан («Місце, де народжуються боги») - до сих пір неясно, коли тут почали селитися перші люди і чого місто було покинуте, але його архітектурні пам'ятники вражають уяву. Піраміди Теотіуакана розташовані приблизно в 40 кілометрах на північний схід від столиці, міста Мехіко-Сіті.
Таско, живописне гірське місто, що знаходиться під заступництвом Юнеско як пам'ятник Світової культури, зберіг планування і забудову з типовими брукованими вулицями і будинками, властиву колоніальному періоду.

На південний схід від Мехіко, в Чолула, знаходяться руїни величезної піраміди, викладеної гігантськими кам'яними плитами, покритими витіюватій різьбленням.
Пуебла розташований приблизно в 100 км на схід від Мехіко у підніжжя вулкану Попокатепетль і був заснований в 1531 р. Тут збереглися такі видатні релігійні споруди як кафедральний собор 16-17 ст., Прекрасні будівлі, подібні старому палацу архієпископа, а також цілий ряд житлових будинків зі стінами, облицьованими кольоровими кахлями - «азулейжос».
Оахака розташована на південному сході Мексики і є столицею однойменного штату. Місто було засноване в 1532 році іспанськими переселенцями, які прийшли слідом за Ернаном Кортесом. Місто знамените ще й тим, що є центром виробництва «Мескаль» - особливий вид текіли, тут цей напій можна спробувати абсолютно скрізь.
Монте-Альбан - ритуальний центр трьох цивілізацій. Населений протягом більше 1,5 тис. років народами, змінювали один одного - ольмеки, сапотека і Міштеки - комплекс Монте-Альбан, з його терасами, дамбами, каналами, пірамідами і штучними пагорбами, був буквально вирізаний з гір, ставши шедевром сакральної топографії.
Півострів Юкатан - колиска цивілізації майя і осереддя величезної кількості археологічних пам'яток.
Ушмаль («Побудований три рази») - ще один важливий церемоніальний центр майя на Юкатані. Пам'ятників історії просто безліч - Велика піраміда, Піраміда чарівника («Будинок карлика») заввишки 38 м, прекрасно збережена будівля палацу правителя з його знаменитим «троном двоголового ягуара», Храм фалосів, Будинок черепах, чотирикутник Монастиря черниць і Піраміда старої чаклунки.
Паленке - історична загадка країни. Це знамените місто майя розташоване в гірській сельві і оточене з усіх боків тропічною рослинністю. Більше 1400 його прекрасно збережених будівель займають площу вчетверо більше будь-якого з відомих міст майя.
Меріда - столиця штату Юкатан. Місто було засноване в 1542 році на руїнах одного з міст майя. Меріда славиться одним з кращих традиційних ринків в Мексиці. Саме тут ви можете придбати гамак на будь-який смак (сімейні, для двох, на одного, кольорові і просто білі), всі вони чудової якості.
Чичен-Іца - це священне місце було одним з найбільших центрів індіанців майя на півострові Юкатан. Протягом приблизно тисячолітньої історії різні народи залишали свій слід в образі міста. Уявлення майя, тольтеків і Ітца про світ і всесвіт відбилися в кам'яних пам'ятниках і художніх творах. Понеділок, як правило, вихідний день у всіх театрах, музеях і на місцях археологічних розкопок.Цікаво знати:
Пляжі: Всі пляжі піщані, громадські, і, як правило, безкоштовні. У Канкуні в деяких готелях комплект «парасолька + лежак» обійдеться в 7 USD.
Чайові: як правило, складають 10% від суми, зазначеної в рахунку. В ресторані прийнято залишати офіціантові до 15%, а носія, водія або гіда звичайно нагороджують сумою в розмірі 1-2 USD.
Магазини та шопінг: Магазини працюють з 10:00 до 20:00. Однак з 13:00 до 16:00 практично всі в місті закриваються на сієсту.
У великих містах варто відвідати торгові центри: у них продається маса відомих марок за цілком прийнятними цінами. Таско славиться оригінальними прикрасами зі срібла високої якості, плетеними кошиками і писаними фігурками звірів з дерева, Сан-Крістобаль-де-лас-Касас - тканими виробами ручної роботи та вишитими сорочками, Морелія - солодощами, Гвадалахара - штучками ручної роботи індіанців уічоль, Сакатекас - солодощами з кактусів, Меріда - блузами, прикрасами, гамаками всіх кольорів і розмірів.
Сувеніри: З Мексики можна привезти текілу, прикраси зі срібла, кераміку, солодощі з кактусів, гамаки всіх кольорів і розмірів і, якщо залишиться місце в багажі, ще трохи текіли. Варто звернути увагу на вироби індіанців: вишивку, різьбу по дереву, картини в дусі «розвиненого примітивізму» і ритуальні маски. У галереях можна придбати копії та репродукції полотен відомих мексиканських художників, у тому числі Фріди Кало і Дієго Рівери.

Фон: 

Наші партнери