Мальдіви

Вибір туру
Інформація про країну

         

Офіційна назва: Мальдівська Республіка
Столиця: Мале
Державна мова: діверхі (Мальдівська мова)
Населення: близько 395 тис. осіб
Валюта: Мальдівська руфія (MVR), 1 USD ≅ 12,8 MVR, 1 EUR ≅ 16,3 MVR

 

Одним з найпривабливіших екзотичних напрямків є Мальдіви. Мальдівські острови, відомі «резиденти» екваторіальних вод Індійського океану, з повним правом вважаються одним з кращих екзотичних напрямків. Тут 1190 островів (вірніше, атолів) і всі вони - як на підбір: з блакитними лагунами, піщаними пляжами і унікальною рослинністю. Для гідного відпочинку на них є все: тиша і спокій, красива природа, багатий підводний світ. А ще те, без чого будь-які плюси будь-якого курорту тут же меркнуть в очах сучасних розпещених туристів - хороші готелі і високий рівень сервісу. Відпочинок на Мальдівах дає можливість сучасній людині відчути себе Робінзоном Крузо - адже до цих пір досить багато атолів на Мальдівах є безлюдними.

Основні курорти: Атол Арі, Атоли Північний і Південний Мале, Атол Вааву, Атоли Баа і Раа, Атоли Нуну і Шавіані, Атол Хаа-Аліф, Атол Лавіані, Атоли Фаафу і Даалу, Атол Мііму, Атоли Таа і Лааму, Атол Сііну.

Клімат: Клімат Мальдівських островів - теплий і вологий. Температура повітря вдень близько +30 ° C, вночі +26 ° C, води +26 ° C. Через близьке розташування до екватора сезонні зміни, пов'язані з мусонами, майже непомітні. Під час південно-західного мусону (з травня по жовтень) частіше йдуть дощі і погода більш вітряна. Сезон північно-східного мусону (з листопада по лютий) вважається менш вологим.

Час: UTC +5 (випереджає Київський час на 3 години).

Обмін валют: Валюту можна обміняти за чітким офіційним курсом у будь-якому з банків, пунктах обміну або в аеропорту. Банки відкриті з 8:00 до 13:30 з неділі по четвер, вихідні дні - п'ятниця і субота. І все ж міняти валюту на руфіі немає необхідності, тому що на території більшості готелів розплатитися місцевою валютою просто неможливо: до оплати приймаються тільки євро, долари або кредитні карти.

Віза: Громадянам України віза на Мальдівські острови не потрібна.

Митний контроль: Ввезення і вивезення іноземної валюти не обмежені. Весь багаж проходить жорсткий митний огляд. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет і 125 мл парфумерних виробів, а також товарів особистого споживання «в межах розумного», тобто не більше одного предмета на людину.
Строго забороняється провозити алкогольні напої (навіть куплені в магазинах duty free), ковбасу «салямі», свинину та продукцію з неї, порнографію і наркотики. Заборонено вивезення чорного корала і виробів з нього (крім сувенірів, виготовлених офіційно сертифікованими урядом виробниками), виробів з панцира морської черепахи, а також предметів, знайдених на дні моря. З травня 2011 року на Мальдіви категорично заборонено ввезення алкоголю (навіть купленого в магазинах безмитної торгівлі). Причому якщо раніше туристам давали можливість здати всю алкогольну продукцію на зберігання в аеропорту, то зараз лавочку прикрили, і спиртне забирають з кінцями.


Що подивитись:
Є мало чим примітна столиця Мале, безліч схожих один на одного незаселених острівців, де люблять влаштовувати пікніки, а також щось на кшталт «екшену» - екскурсія-рибалка. Мабуть, єдина примітна надводна екскурсія - це «Фото-флайт», політ над островами на гідролітаку. Коштує вона не дуже дешево: за 15-20 хвилин в повітрі доведеться викласти близько 150 USD. Інші популярні екскурсії - це круїз на яхті або занурення на підводному човні.

В даний час стало модним серед туристів відпочивати на Мальдівах в «медовий місяць».

Найпоширеніший спосіб проведення часу на Мальдівах - дайвінг, благо коралові рифи є біля кожного острова. Крім того, популярні віндсерфінг, катамаран, водні лижі, сноркелінг, пляжний волейбол, теніс, більярд, сквош і дротики. Риболовля - ранкова, денна та вечірня - обійдеться приблизно в 35-40 USD (на місцевому човні «дони» - від 20 USD, глибоководна на спеціально обладнаному катері - до 300 USD; у вартість входить барбекю з риби, навіть якщо зловити нічого не вдасться ). У деяких готелях є дискотеки, жива музика (грають і співають місцеві знаменитості) і караоке (в тому числі - по-російськи). Дуже багато SPA-центрів.
Ви знаєте, чим атол відрізняється від «просто острова»? На всякий випадок даємо довідку: атол - це кораловий острів у вигляді суцільного або розривного кільця, що оточує лагуну. Якщо дивитися з-під води, атол швидше за все виявиться давно згаслим вулканом, на схилах якого колись почав рости кораловий риф - та так виріс, що поступово виявився на поверхні. А ось верхівка вулкана, навпаки, за довгі століття зруйнувалася і опустилася під воду.



Цікаво знати:     
Шопінг: З Мальдів привозять: лаковані чорні скриньки з жовтими, зеленими та червоними кольорами, мати з місцевого натурального пальмового волокна, мініатюрні традиційні рибальські човни, страшні акулячі щелепи, ніжне кокосове масло, різнокольорові мушлі, саронги, вироби з дерева і кокосових «мавпочок». Любительок екзотичних нарядів зацікавлять національні сукні. Схильним до мазохізму любителям великогабаритних сувенірів варто звернути увагу на традиційні барабани, в тому числі немаленький «боду-беру»: автентичний на 100% і подарує чимало незабутніх хвилин у процесі транспортування на батьківщину.
Сувеніри: Кращий вибір сувенірів - в Мале, де працює безліч крамниць і магазинів. До речі, там же можна вигідно прикупити якісне спорядження для підводного плавання іноземного виробництва. Ціни на сувеніри на Мальдівах кусаються, а торгуватися не прийнято. З їстівних сувенірів варто прикупити таку дивовижну річ, як кокосова ковбаса.
Чайові: Офіційно чайові не прийняті, якщо обслуговування вам сподобалося, залиште невелику суму офіціантові (5% від суми рахунку), працівникові готелю приблизно $ 10. Деякі курорти додають оплату послуг в рахунок (зазвичай 10%), в цьому випадку в чайових немає ніякої необхідності. Орендуючи човен або катер, заздалегідь обговорюйте суму.


Фон: 

Наші партнери