Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
Офіційна назва: Об'єднані Арабські Емірати
Столиця: Абу-Дабі
Державна мова: арабська, широко поширена англійська
Населення: близько 5,1 млн. чоловік
Валюта: Дірхам (DHS), 1 USD ≅ 3,7 DHS, 1 EUR ≅ 5 DHS
Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ ) - це і чарівність екзотики східної казки, і західні стандарти обслуговування . Це першокласні ювелірні магазини, гігантські торгові центри, незабутній шопінг. Це країна арабських шейхів, вражаючих хмарочосів, найкращих у світі готелів . ОАЕ - це пляжі з білосніжним піском (у кожному еміраті пісок свого відтінку), квітучі сади посеред пустелі . В ОАЕ , крім цього, є багата екскурсійна програма , прекрасні можливості для активного відпочинку і насичене нічне життя. Тут робиться все можливе , щоб відпочинок був цікавим і комфортним : вдосконалюється інфраструктура і робота служб індустрії гостинності , будуються нові , вражаючі уяви готельні, курортні , спортивні , розважальні та торговельні комплекси ... В Еміратах туристів завжди очікує гостинний прийом, тут атмосфера дружелюбності і повної безпеки.
Основні курорти: Абу-Дабі та місто-оазис Аль-Айн, Дубай, Рас-аль-Хайма, Фуджейра, Шарджа
Клімат: Погода в Об'єднаних Арабських Еміратах: взимку, з грудня по лютий, в ОАЕ тепла і сонячна погода: +20 .. +30 ° C. Температура води на відкритих пляжах Перської затоки - від +17 ° C взимку, до +35 ° C влітку. Найкращий час для поїздки в ОАЕ - період з жовтня по травень. У літній період, з травня по вересень, денна температура повітря досягає +45 ° C, при цьому відчувається висока вологість. Середня денна температура по місяцях, в ° C: січень +24, лютий +24, березень +24, квітень +32, травень +37, червень +37, липень +40, серпень +41, вересень +38, жовтень +35, Листопад +30, грудень +26.
Час: (UTC+4), випереджає Київський час на 2 години.
Обмін валют: Обміняти валюту можна в більшості банків, а також в обмінних пунктах і приватних обмінних бюро. Банки працюють з 8:00 до 13:00 щодня крім п'ятниці, яка в ОАЕ вихідний день. У четвер банки закриваються в 12:00. Більшість обмінних пунктів відкриті з 9:00 до 13:00 і з 16:30 до 20:30. У більшості готелів, торгових центрах і у великих магазинах приймаються картки American Express, American Card, Visa і Diners Club. Найвигідніший курс обміну - у стодоларових банкнот, для дрібних купюр він може бути помітно нижче (але це зустрічається рідко). Адекватний курс пропонують тільки в банках, в «обмінниках» він не дуже вигідний, а в готелях - ще нижче.
Віза: оформляється заздалегідь в консульстві ОАЕ (вартість візи 70 USD).
Митний контроль: Ввезення і вивезення іноземної та національної валюти не обмежені. Дозволено безмитне ввезення 400 сигарет або 2 кг тютюну, двох літрів вина або міцних алкогольних напоїв на кожного дорослого, хто не належить до мусульманського віросповідання. Заборонено ввезення зброї, наркотиків і порнографії, а також відеопродукції та книг, що суперечать нормам ісламу. Порушення цієї заборони переслідуються за законом і жорстко караються, аж до тривалого тюремного ув'язнення. В ОАЕ обмежене ввезення ліків і медикаментів, тому слід вийняти з аптечки будь-які наркомісткі препарати та сильнодіючі заспокійливі. Якщо є сумніви, краще проконсультуватися з Посольством ОАЕ в Києві. Якщо ж «сумнівні» ліки дійсно потрібні, може допомогти офіційно завірений переклад на англійську мову рекомендацій лікаря.
Що подивитись:
Політ науково-технічної думки і її пряме втілення завдяки щедрим вливанням нафтодоларів - ось, мабуть, головне, на що хочеться подивитися в Еміратах (принаймні, під час першого візиту в країну). Тому не дивно, що найпопулярніші у туристів екскурсії - як раз «урбаністичні»: поїздка в столицю країни місто Абу-Дабі та відвідування самого «просунутого» емірату Дубай. Як правило, ці екскурсії проводяться у другій половині дня і включають в себе вечерю, їх додатковий бонус - можливість насолодитися вечірньою панорамою міста з безліччю красиво освітлених висоток, а в Дубаї - ще й світломузичним шоу фонтанів. До речі, крім ультрасучасних чудес, під час цих поїздок можна побачити чимало історичних пам'яток: археологічні парки, старовинні форти і палаци шейхів.
Популярні «природні» екскурсії: всілякі сафарі по піщаних дюнах на джипах або верблюдах (в програму входить барбекю та фольклорні посиденьки з кочівниками біля багаття), екскурсія по старих фортах, що колись служили для захисту кордонів еміратів з боку моря, прогулянка по дубайській затоки на національному парусному човні «доу», відвідування острова-заповідника Сир-Бані-Яс і оазису Ліва з високими піщаними дюнами. Денна екскурсія на узбережжі Оманської затоки дасть можливість зануритися в теплі води Індійського океану, а поїздки в Дубай і Рас-аль-Хайма можна вигідно доповнити відвідуванням найбільших аквапарків країни - Wild Wadi і Dreamland відповідно.
Цікаво знати:
Шопінг та магазини: Безумовні лідери серед еміратів в області шопінгу в ОАЕ - Дубай і Шарджа. Перший варіант шопінгу - покупки на торгових вулицях, де потрібно торгуватися і всіляко проявляти купівельну кмітливість. Другий спосіб - відвідування великих торгових центрів. Ціни в них трохи вищі, а можливостей поторгуватися - менше, зате товари більш високої якості, багато спеціалізованих магазинів і магазинів відомих світових фірм.
Абсолютна більшість придбаних в ОАЕ речей - вироби відомих світових брендів: одяг та аксесуари, взуття, косметика і парфумерія, годинники та ювелірні прикраси, предмети інтер'єру. Все це з надлишком представлено в численних еміратських моллах. Говорити про асортимент немає особливої потреби: будь-яка марка, яка прийшла вам на розум, гарантовано буде продаватися в ОАЕ.
Сувеніри: В якості сувенірів з ОАЕ можна привезти арабські кавники і кальяни, скриньки для прикрас, вироби з верблюжої шерсті і багато прикрашені «ханжари» - традиційні аравійські кинджали. В аеропорту Дубая знаходиться найбільший в світі магазин безмитної торгівлі, в якому ціни можуть бути на 30-50% нижче, ніж у Києві.
Магазини відкриті з 9:00 до 13:00 і з 16:00 до 20:30, п'ятниця вихідний. Втім, часто невеликі торгові точки і супермаркети відкриті і по п'ятницях, з 16:00 до 20:00, є і цілодобові супермаркети.
Чайові: Чайові є справою добровільною. Якщо Вам сподобався сервіс в готелі або в ресторані, можна дати приблизно 5-10% «на чай». У більшості ресторанів чайові вже включені в рахунок у розмірі 15%. Так само чайові можна давати носію в аеропорту або в готелі, порядку 5-10 дірхам, в залежності від кількості багажу.