Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
Чарівне Закарпаття: замок графа Шенборна, замок Паланок, дегустація вина та купання в термальних басейнах в м. Берегово
Замок графа Шенборна близький за стилем до ренесансу французьких замків, був побудований в 1890р. на місці дерев'яного мисливського замочку в урочищі Берегвар. Дерев'яний замок був побудований в 1840р., як літня резиденція графа. Новий замок родини Шенборнів перекликається з багатьма європейськими замками за своєю астрономічною структуроую, він має 365 вікон, що дорівнює кількості днів у році, 52 кімнати (кількість тижнів), 12 входів (кількість місяців). Двері та вікна під'їздів прикрашені вітражами на біблейські теми. Вартує уваги і парк, закладений у 1848р. В ньому дивним чином переплітаються ясени та сакури, сосни та магнолії, тюльпанові та оцтові дерева, зарослий лататтям ставок, який колись мав форму Австро-Угорщини та міні-зоопарк.
На південному заході сучасного Мукачева знаходиться унікальний та славетний замок "Паланок". Замок є цінною історичною та військово-архітектурною пам’яткою не лише Закарпаття, але й Європи. Паланок входить до п’ятірки найкращих замків такого типу, що зберіглися у Європі. Точна дата заснування замку невідома, але укріплення на горі вже згадуються у письмових джерелах XI століття. У 1086 році укріплення в Мукачеві були єдиною цитаделлю, яка не підкорилася половецькому війську під проводом хана Кутеска. За часи свого існування замок виконував функцію оборонної фортеці, резиденції князів, в’язниці, казарми, школи механізаторів сільського господарства, школи голів колгоспів, а перед розпадом Радянського Союзу профтехучилища. Влітку 1960 року у замку Паланок розмістився Мукачівський історичний музей.
Також Закарпаття славиться Найдавнішими винними підвалами України. Одні - заховані під руїнами замку в с. Середньому — між Ужгородом та Мукачевим, інші розкидані по всьому закарпатському краю. На Закарпатті є й приватні погреби. У підземних галереях дубові бочки зберігаються з XVI ст. Туристам для дегустації подають найвідоміші — ”Спокусницю”, ”Троянду Закарпаття” й ”Оксамит України”, а також проводять екскурсію підземеллям. Починають дегустацію білими сухими сортами. Далі подають червоні сухі та напівсолодкі. Завершують десертними — білими та червоними. До вин подають закуски, щоб перебити смак різних сортів напоїв.
Термальні басейни. Ще однією особливістю Закарпаття є наявність термальних вод, які знаходяться в свердловинах на глибині від 930 до 1080 метрів, і мають на виході температуру 62 градуси Цельсія (і тільки потім охолоджуються до температури 29-31 градусів). Ну а сама вода – справді надзвичайно цілюща. Адже лікує від 86 відомих захворювань. Ці термальні води призначаються для профілактики та лікування серцево-судинної системи, опорно-рухівного апарату, центральної та периферійної нервової системи, наслідків травм тощо. Аналогічні води розвідані геологами тільки у Новій Зеландії. У м. Берегово, на термальному джерелі, побудували басейн під відкритим небом (Учбово-спортивна база “Закарпаття”) в якому можна купатися навіть взимку.
Звичайно, це далеко не всі куточки Закарпття, які варто відвідати, але то вже інша історія...
У вартість екскурсії включено:
Додатково оплачуються: