Волинська казка

"Волинська казка": м. Луцьк, замок Любарта, Дубенський замок, Тараканівський форт, тунель кохання в с. Клевань, руїни Клеванського замку.

  Луцьк – одне із найдревніших міст України. Перша згадка про Луцьк датована д 1085 роком в Іпатіївському літописі, коли місто опинилося в центрі міжусобної боротьби нащадків Ярослава Мудрого.  Проте археологічні дослідження дають підстави вважати виникнення граду близько 1000 року. Найбільш вірогідна версія походження назви Луцьк (давнє – Лучеськ) пов’язана з географічним розташуванням міста на повороті (луці) річки Стир. Слід зазначити, що виникнення граду відбувалося на острові утвореному  Стиром та його рукавами, що зумовлено передусім оборонними міркуваннями.

   Замок Любарта давно став неофіційним символом м. Луцьк. Його образ постійно і активно використовується в найширшому колі життя: від магнітиків з написом «Луцьк» до емблем організацій чи етикеток товарів. Замок в Луцьку був політичним, адміністративним, релігійним центром міста і всієї Волині. Тут відбувалися засідання судів, знаходилася державна канцелярія, «офіси» різних «службовців», у тому числі і Великого князя (керівник князівства). В замку також був православний кафедральний храм Івана Богослова.
Замок потрапив не тільки на фотографічні та художні роботи. Тут знімали кіно. На початку 1990-х років зняли кілька фільмів про деякі сторінки з історії міста. Наприклад, у фільмі «Середньовіччя зачиняється о 18:00» головний герой досліджує історію права і Литовські статути.

  Природа - найкращий дизайнер і творець. Тунель кохання ще одне цьому підтвердження. Розташований романтичний Тунель кохання в селищі міського типу Клевань, за 24 кілометри від Рівного. Селище розташувалося на річці Стубла. Воно дуже старе та згадується в літописах іще 1113 року. Тим, хто захоплюється українським краєзнавством, буде цікаво побачити руїни Клеванського замку 1475 року та костел Благовіщення із дзвіницею 1630 року. Також варто завітати в церкву Різдва Христового 1777 року.

  Тарака́нівський форт (інші назви — Ду́бенський форт, Нова Дубенська фортеця) — оборонна споруда, архітектурна пам'ятка 19 ст. У відкритті унікальної оборонної споруди - Тараканівського форту, взяв участь російський імператор Олександр ІІІ. Відомо, що у 1873 році з державного бюджету виділили величезну суму - 66 мільйонів карбованців, для будівництва унікального об’єкту. А ще мешканцям 10 навколишніх сіл заборонили зводити кам’яні споруди, бо на сам форт витратили не лише каменю й цегли, але й нового на ту пору будівельного матеріалу - бетону.

Останнім часом чимало говорять про таємниці Тараканівського форту, зокрема, про незрозумілі вибухи, що лунають із глибоких шахт-колодязів та привидів, якими зацікавилися навіть київські науковці, висловивши версії, які мають право на існування.

  Дубенський замок - головна визначна пам'ятка міста Дубна Рівненської області. Це один з об'єктів Державного історико-культурного заповідника Дубна. Дубенський замок велично височить над річкою Іквою. Тут у минулі часи зберігали свої численні багатства князі Острозькі. Середньовічний архітектурний комплекс князів Острозьких, Заславьских, Сангушків та Любомирських належить до укріплень бастіонного типу. Він мав вигідну в стратегічному плані територію: підступи до нього захищала річка Іква та заболочена долина. 1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку.


У вартість екскурсії включено:

  • проїзд по маршруту
  • ночівля в готелі
  • послуги гіда
  • страхівка


Додатково оплачуються:

Наші партнери