Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі (0,6 тис. мешканців) на березі Серету в 6 кілометрах від Більче-Золотого. Сюди немає нормальної дороги. Немає, напевне, і автобусного сполучення. Але попасти сюди хоча б раз в житті обов’язково треба. Це – одне з наймальовничіших місць Тернопілля. Монастирок приваблює не лише печерним храмом, а й неймовірно красивими видами на долину Серету. Це мальовниче село ще називають українським Стоунхенджем. Місце це було святим ще понад три тисячі років тому, свідченням чому є язичницький храм у печері і жертовник дохристиянської доби.
Печерний храм в Монастирку - давньоруський, заснований ще в IX століття нашої ери. Печера, в якій розташований храм, носить назву Язичеська. Розмір гроту складає 9,4 на 4,8 метрів. Природний вхід до печери знаходиться вглибині між кам’яними брилами. Зверху він накритий скельним навісом з великим виносом довжиною 6 метрів. Кам’яний навіс підтримують 3 опори з неотесаного каміння. Сьогоднішні кам’яні опори влаштовані наприкінці ХІХ століття Леоном Сапєгою замість первісних природних, які поруйнувалися від часу.
Поруч з печерою побачимо загадковий камінь величезних розмірів. Ця вапнякова плита тримається на трьох кам’яних опорах і, скоріш за все, використовувалася, як жертовник. Про це свідчить видовбаний в ньому хрест і невеликий жолоб від нього, що, ймовірно, служив кровостоком. Тож, жертви сюди приносили живими… Навіть сьогодні під час дощу вода, яка попадає на камінь, стікає з нього червона, немов кров. Камінь-жертовник не завжди стояв тут, у XVII столітті його принесли до скельного храму монахи.
Монастирок – це не лише диво-храм в печері. Краєвиди навколо храму – неймовірні! Каньйон Серету, вкритий густим лісом, справить неповторні враження на будь-кого.
Хрещатинський православний чоловічий монастир Святого Іоанна Богослова розташований на високому березі Дністра поблизу с. Хрещатик Заставнівського району та розпочинає cвій відлік з ХVII століття. За переказами, монастир був заснований монахами, які тікали з Манявського скита-монастиря, що на Галичині, від переслідування православ’я унією у відносно безпечні задністрянські землі Буковини..
Він неодноразово закривався і остаточно відроджений у 1989р. В старій церкві знаходиться ковчег з частками мощей Києво-печерських святих.
Вертеба — гіпсова печера, розташована неподалік від села Більче-Золоте Борщівського району Тернопільської області. Розташована на лівому березі річки Серет. Вертеба — одна з найбільших у Європі печер, довжина її підземних ходів — 7820 м.Одразу біля її входу було знайдено величезну кількість керамічних виробів, які помилково віднесли до предметів римської культури, але насправді це було відкриття ще невідомої на той час Трипільської цивілізації.
В печері, крім виробів трипільців, знайдено сліди перебування людини періодів палеоліту, неоліту і більш пізніх часів, а також свого часу там переховувались вояки УПА.
У 2004 р. в печері відкрито перший в Україні підземний археологічний музей.
У вартість екскурсії включено:
Додатково оплачуються: