Фортеці: Кам'янець-Подільський та Хотин

  Кам'янець-Подільська фортеця - знаходиться в місті Кам'янець-Подільський, Хмельницької області. Точний час спорудження замку однозначно визначити неможливо, оскільки фортеця починала своє існування з земляних валів і дерев'яних веж, які до наших днів не збереглися. Створення тієї фортеці, яка є зараз, датується 13-14 століттям. Перша згадка в історії про Кам'янець-Подільську фортецю зустрічається в літописі 1374р.
      Побудована на скелястому мисі біля вузького перешийка, через який вела давня головна дорога до Старого міста. Кам'яні укріплення XI століття, мало чим нагадували сучасну могутню твердиню з 11 башт, сполучених високими мурами. Залишки староруських укріплень знайдені в різних частинах замку: у Денній башті - фрагмент стіни з бійницями, а залишки невеликої, овальної, в плані башти - посеред замкового двору біля Ласкої башти.
        Могутність Кам’янецьких укріплень вражала численних мандрівників. За свою багатовікову історію місто-фортеця було взяте лише двічі: у 1393 році литовським князем Вітовтом через незгоду всередині гарнізону фортеці і в 1672 році турками завдяки чисельній, більш ніж в 60 разів, перевазі. Кам'янець-Подільський був населений представниками трьох общин - русинів (українців), вірмен і поляків, кожна з яких мала по декілька храмів. В період розквіту середньовічного міста тут існувало понад 30 культових споруд, з яких донині збереглося 13.

  Хотинська фортеця - знаходиться в місті Хотин, Чернівецької області. Величезна фортеця з часів середньовіччя (X-XVIII), зберігає в собі багато історичних фактів і значних подій для України, гордість Буковини. Складається з чотирьох оборонних веж (в'їзні башти), палацу коменданта (знаходиться між двома частими замкового двору - північного і південного), церкви з фрагментами розпису XVI століття. На початку XI століття князь Володимир Великий створив систему прикордонних фортець на заході й півдні своєї держави, у тому числі Хотин.
   Довгий час фортеця була форпостом Галицько-Волинського князівства, важливим оборонним пунктом Придністров'я. Розташована на кручах високого правого берега Дністра, на перехресті торгових шляхів. Укріплення замку охороняли важливу переправу на Дністрі і стримували грабіжницькі напади степових кочівників.
        Перша кам'яна фортеця була невеликою. Вона була розташована на самому мисі, там, де сьогодні стоїть північна вежа (найпотужніша і неприступна) і простягалася на південь до теперішнього комендантського палацу. Впродовж віків її неодноразово реконструювали та розширювали, завойовники руйнували, а її знову відбудовували. У 1826 р. місту Хотину був наданий герб: в золотому полі срібна тривежева цитадель, супроводжена вгорі срібним рівномірним хрестиком над двома схрещеними шаблями - символами захисту краю від ворогів. На передній вежі півмісяць на держаку, а на держаках обох крайніх веж - застромлені бунчуки. 
    Після приєднання Бессарабії до Росії кріпосна мечеть була перетворена на церкву Олександра Невського. До 1000-річчя фортеці проведена реставрація.


У вартість екскурсії включено:

  • проїзд по маршруту
  • послуги гіда
  • страхівка


Додатково оплачуються:

 

Наші партнери