Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу — один із найдавніших монастирських комплексів України, центральна обитель Галицької єпархіїв продовж ХІV—ХVІІІст.ст., осередок чернечого життя монахів Студійського уставу, унікальний архітектурний ансамбль-пам'ятка. Розташована в селі Унів Перемишлянського району Львівської області.
Монашество Студійського уставу митрополит Андрей Шептицький відновив ще 1898року і поклав на нього завдання плекати прадавню Східну традицію чернечого життя. Монахи-студити дотримуються Студійного уставу, який в ХІ ст. принесли на Україну з Константинополя та Афону преподобні отці Антоній і Теодосій Печерські.
Зведено монастир, ймовірно, в XV ст. Оточений високими стінами з бійницями й оборонними вежами. Храм на території виглядає з-за стін витонченим та легким, а при огляді його зсередини монастирських стін вражає міцними, справді фортечними мурами, бійницями та оригінальністю архітектури. На його контрфорсі зберігся герб Шептицьких.
У монастирі 1606 року Іван Вишенський написав «Посланіє до стариці Домнікії».
У 1648—1770 рр. при монастирі діяла Унівська друкарня, звідки походить багато відомих стародруків. Тут працювали українські друкарі Андрій Скольський, Дмитро Кульчицький, Симеон Ставницький, а книжки прикрашали гравюрами Іллі, М.Зубрицького, Є.Завадовського, Мини, М.Фуглевича. На території монастиря відбувалися щорічні ярмарки.
Підгорецький замок - один з найкращих у Європі зразків поєднання імпозантного палацу з бастіонними укріпленнями. Палац будувався у 1635-1640 роках архітекторм Андреа дель Акава за участю інженера Гійома де Боплана на замовлення тодішнього власника Підгорець коронного гетьмана Речі Посполитої Станіслава Конєцпольського. Серед найбагатше оздоблених приміщень виділялась каплиця Богоматері Скорботної.
В його ансамбль, крім замку, входять заїжджий двір XVІІІ ст., костел середини ХVІІІ ст. (архітектор К.Римлянин), парк, який належить до пам'яток садово-паркового мистецтва державного значення.
Олеський замок є, можливо, найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни.Перша письмова згадка про Олеський замок датується 1327 роком, коли він перейшов у володіння Юрія - сина мазовецького князя Тройдена і руської княжни Марії.Підвищення, на якому збудували замок, було основою укріплення. Нижче, по схилу гори, кільцем проходив вал із частоколом, а далі - ще одна лінія оборони - вал з водяним ровом. Пагорб оточувала заболочена непрохідна рівнинна територія. На вершині пагорбу було збудовано фортечний, овальний в плані мур, близько 130 метрів за периметром.
Положення замку на кордоні Литви і Польщі зумовило постійну боротьбу за нього та часті зміни власників.
Олеський замок відомий у польській історії ще й тим, що 1629 року тут народився онук Даниловича, майбутній король Польщі Ян ІІІ Собєський.
Золочівський замок збудований у першій третині 17 ст., як оборонна фортеця. В`їздова вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасну ренесансну гармонію. Впродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад. Нині Золочівський замок — музей-заповідник, відділення Львівської картинної галереї.
У вартість екскурсії включено:
Додатково оплачуються: