Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру | |
Пошук туру |
Офіційна назва: Республіка Маврикій
Столиця: Порт-Луї
Державна мова: англійська та французька
Населення: близько 1,3 млн. чоловік
Валюта: Маврикійська рупія (MUR), 1 USD ≅ 28 MUR, 1 EUR ≅ 40 MUR
Маврикій - являє собою кілька островів серед сяючою блакиті Індійського океану, на схід Мадагаскару, і є популярним міжнародним курортом, одним з найрозкішніших у світі. Цей острів оточений Індійським океаном, майже все узбережжя являє собою пляжі з білим піском і найчистішим океаном, чудові маленькі бухти, коралові рифи. У середині острова знаходиться піднесене плато, поросле тропічними лісами. Смарагдова зелень лісів, мальовничий рельєф, кратери вимерлих вулканів і чарівні пляжі роблять острів Маврикій ідеальним місцем для туризму.
Основні курорти: Північ: Гран-Бе, Пуен-о-Піма, Кап-Малере, Гран-Гоб
Південь: Бель-Омбр, Суйяк, Блю-Бей, Іль-о-Егретт
Захід: Флік-ан-Флак, Волмар, бухта Тамарін, Морн
Схід: Тру-д'О-Дус, Іль-о-Серф, Бель-Мар.
Клімат: Клімат тропічний морський, жаркий, з великою вологою, принесеної пасатами з океану. Літо (з листопада по квітень) жарке і вологе: +25 ° C вночі, +30 ° C і вище днем, вологість досягає 80%. Зима (з травня по жовтень) більш прохолодна і більш суха: +17 ° C вночі, +23 ° C вдень. Температура води цілий рік +22 .. +26 ° C. Самі прохолодні й несприятливі для відпочинку на Маврикії періоди - червень і липень. Незважаючи на комфортну денну температуру +20 .. +25 ° C, дмуть сильні вітри. А от погода в серпні-вересні влаштує тих, хто не любить сильну спеку.
Час: (UTC+4), випереджає Київський час на 2 години.
Обмін валют: Обмін іноземної валюти необмежений, його можна провести в будь-якому банку або в обмінному пункті готелю (комісія в останніх - вище). Обмінювати дорожні чеки вигідніше, ніж готівка. Обмін рупій на іноземну валюту проводиться тільки в аеропорту при виїзді з країни. Кредитні карти American Express, Visa, Diners, Master Card і дорожні чеки приймають практично у всіх готелях, магазинах і туристичних агентствах, банкомати поширені повсюдно. Банки працюють з 9:15 до 15:00-15:30 у будні дні та з 9:15 до 11:15 по суботах.
Віза: Віза на 15 днів оформляється в аеропорту острова безкоштовно.
Митний контроль: Ввезення і вивезення іноземної та національної валют не обмежені (декларація обов'язкова). Для осіб старше 18 років дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр тютюну, міцних спиртних напоїв - до літра, вина або пива - до 2 л, до 250 мл туалетної води або один маленький флакончик парфумів, а також відео-, фото - і іншої побутової техніки - по одному предмету кожного найменування.
Заборонено ввезення наркотиків і медичних препаратів, які містячять наркотичні речовини, зброї, військового спорядження та амуніції, фруктів та харчових продуктів з Африки, Східної та Південно-Східної Азії, насіння, рослин і квітів, а також автомобільних покришок. Заборонено вивіз виробів з коралу і предметів, несанкціоновано піднятих з дна моря, а також саджанців - особливо якщо вони посаджені в землю. Для перевезення тварин необхідний дозвіл ветеринарної служби Міністерства сільського господарства Маврикія.
Що подивитись:
Мис Кап-Малере - найпівнічніша точка острова. Тут розташована крихітна церква Нотр-Дам-Оксільятріс, відома своєю покрівлею, химерним інтер'єром з різьбленого дерева і купіллю у формі гігантської морської раковини.
Тріоле - симпатичне сільце, знамените тим, що саме в ньому розташований найбільший індуїстський храм на Маврикії - Махесварнатх-Шивала. «Оленячий острів» (Ile aux Cerfs) - гарне місце з відмінними пляжами і прозорою лагуною, де займаються вітрильним спортом, підводним плаванням і водними лижами.
В Роз-Хілл знаходиться безліч шкіл, коледжів і маврикійський Університет. Це жваве містечко також знамените своїми будівлями в колоніальному стилі, побудованим в італійській манері театром, галереєю і торговими рядами арабського кварталу.
У місті Кьюрпайп, розташованому практично в центрі острова, знаходяться Королівський коледж, будівля ратуші, безліч колоніальних будівель, ботанічний сад. Місцеві магазини і ресторани майже завжди заповнені, особливо під час новорічних свят і футбольних матчів (поруч з містом розташований найбільший стадіон на Маврикії). Неодмінно варто відвідати Тру-о-Серф - згаслий вулкан з кратером в 85 метрів глибиною і в 200 м шириною. В 6 км від Кьюрпайпа знаходиться національний парк «Ущелина Чорної ріки» (Black River Gorge) з безліччю рослин і рідкісних птахів.
В Бухті Черепах (Тертл-Бей) можна оглянути руїни стародавнього поселення Балаклави.
Маєбург - містечко з багатим минулим, побудоване в бухті Гран-Порт, що привертає туристів замком Шато-Робійяр з Музеєм національної історії (старовинні карти і гравюри, мечі корсарів і останки затонулих кораблів). Крім прогулянок по колоритним сонним вуличкам і магазинчикам, варто відвідати кондитерську фабрику і церкву Нотр-Дам-дез-Анж.
Суйяк - маленьке село, розташоване уздовж скелястих берегів округу Саван. Там дуже красива природа: сад Телфейр, скелі Грі-Грі та водоспади Рочестер.
Музей «Вікторія 1840» - це старовинна цукрова фабрика, будівля якої була ретельно відновлена і є тепер частиною культурної спадщини острова. У ньому розмістилися фонд Манігліє (учня великого Анрі Матісса) і Музей сучасного мистецтва.
В 12 км від Порт-Луї знаходиться місто Мока - друге за важливістю місце на острові після столиці. Місцеві «must see»: колишній особняк губернатора «Ле-Редьют», музей Будинок Еурека, культурний центр домейна-ле-Пайл, Інститут Ганді, де знаходиться Фольклорний музей індійських іммігрантів.
Ще на Маврикії можна побувати в ботанічному саду «Памплемус» (Pamplemousses), маєтку «Ле-Домен-де-Пай» (Le Domaine des Pailles), де відтворена атмосфера колишньої колоніальної садиби і демонструється весь процес приготування рома - від обробки цукрового очерету до самої хвилюючої процедури, дегустації.
Chamarel (Шамарель) - одне із найнезвичайніших місць на острові. Під впливом застиглих вулканічних порід і різних температур сформувався райдужний пісок. Червоні, жовті, зелені, синій кольори змішуються, і перед очами відкривається приголомшлива картина.
Більшість розваг на острові має спортивний характер: це гольф, теніс, верхова їзда, велосипедні прогулянки, сноркелінг, водні лижі, серфінг, байдарки і каяки, парашутний спорт. Крім того, на острові відкрито парк водних атракціонів Leisure Village, а при деяких готелях чекають самих азартних туристів казино.
Цікаво знати:
Магазини та шопінг: Магазини, як правило, відкриті з 9:30 до 19:30 (в Порт-Луї) або з 10:00 до 18:00 (в інших містах) у будні дні, по суботах - з 12:00 до 17:00 в столиці, в інших містах вони зазвичай працюють довше. Універмаги працюють і по неділях - з 9:00 до 12:00. Раз на тиждень (звичайно в четвер після обіду) маврикійські торговці влаштовують собі вихідний на півдня. У столиці магазини по суботах не працюють, але всі торговельні точки на набережній Codan відкриті до 18:00-19:30. Найбільший ринок на острові розгортається у Флак, він так і називається: Flacq Market. Особливо жвава торгівля буває кожен четвер і неділю в містечку Катр-Борна, коли відкривається місцевий ярмарок, а також в Гудлендс - по вівторках і четвергах.
Сувеніри: Найпопулярніший природний сувенір - різнокольорова земля «Шамарель». У скляну посудину поміщаються незмішувані шари рожевої, помаранчевої, жовтої, коричневої і блакитної землі. Також популярністю користуються моделі дерев'яних старовинних вітрильників, вироби з кашеміру, текстилю, ванільний чай, місцевий ром Green Island і, звичайно ж, тростинний цукор. Ювелірні прикраси з дорогоцінними каменями тут в середньому на 40% дешевше, ніж в Європі.
Чайові: Якщо вам сподобалося обслуговування, ви можете залишити чайові у розмірі 10% від суми замовлення.