Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
Карпатський трамвайчик та Гошівський монастир
Трамвайчик неспішно повезе вас вздовж берегів екологічно чистої ріки Мізунка казковими місцями, що іноді перетворюються у справжню екзотику, особливо коли гори нависають над потягом, а колія повторює серпантин ріки і проходить так близько до краю берега, що здається, ніби потяг ось-ось пірне у воду.
Під час подорожі можна відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення заповідник «Ширковець», скуштувати цілющої мінеральної води з джерела «Нафтуся» та найчистішої в Карпатах води з гірського джерела «Дюзркач». А у теплу пору року можна скупатися у чудових гірських водоспадах Мізунки.
Протягом всієї прогулянки колоритні місцеві екскурсоводи не дозволять сумувати нікому, розповідаючи неймовірні подробиці з історії регіону і рясно перемежовуючи їх влучними та яскравими жартами.
У Солотвинському лісництві ви побачите на місці перших соляних родовищ початку одинадцятого століття символічну капличку, а на зупинці Мундунок дізнаєтесь про особливості давніх лісорозробок і оглянете старі виробничі приміщення та лісничівки. І ще багато-багато цікавого!
Село Гошів розложене над рікою Свічою, чотири кілометри від міста Болехова. Над цим селом взноситься висока скеля, а на її вершині знаходиться величавий храм, в якому на головному престолі була Чудотворна Ікона Божої Матері.
Гошівська чудотворна ікона Божої Матері з найдавніших часів була славною на всю Галичину. Нічого дивного, що Гошів звали "сонцем Підгір'я", та що тисячі людей щорічно йшли на прощу на Ясну Гору до Гошева, щоб поклонитися і помолитися до Богоматері в Гошівській чудотворній іконі та випрошувати собі потрібних ласк і благодатей.
У другу світову церква в наслідок обстрілу загорілася. Після тієї пожежі "чудотворна" ікона в золотому окладі десь зникла. Радянська влада закрила монастир 27 березня 1959 р., церкву перетворили на військовий склад (ще тут був склад міндобрив), а в монастирі трохи пізніше розташувалася школа-інтернат. На початку 1990-х храм повернули віруючим. Копію ікони гошівської богоматері відтворив у Римі український іконописець Ювеналій Мокрицький. Образ було освячено Іваном-Павлом ІІ.
Зараз за церквою звели невеличку відкриту каплицю, поруч з храмом – пасіка та будинки для ченців. Багато квітів. Кілька яток з сувенірами, дзвіниця та чудові карпатські краєвиди.
У вартість екскурсії включено:
Додатково оплачуються: