Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
с. Заздрість, с. Микулинці, м Теребовля та м.Скалат
Заздрість останніми роками стала одним з місць релігійного туризму на Тернопільщині. І це вдихнуло нове життя в цей провінційний куточок Поділля.
Ім'я, котре прославило Заздрість - місцевий уродженець кардинал греко-католицької церкви Йосип Сліпий (17 лютого 1892 р. - 7 вересня 1984 р.), який доклався до того, що церква у підпіллі не лише не зникла, а й продовжувала свій розвиток. Його музей, і відкритий кілька років тому Духовний центр діють нині в селі. Музеєм опікуються сестри-василіанки. На території садиби батьків Й.Сліпого з 1994 року діє жіночий василіанський монастир. Там же 13 вересня 1998 року відкрилися Духовний центр та музейно-меморіальний комплекс кардинала Йосипа Сліпого. Ідея створити тут музейний комплекс виникла у релігійного товариства українців-католиків США, воно ж, це товариство, було головним спонсором втілення проекту у життя. Фактично тут все було зведено з нуля, тобто старих споруд в комплексі немає.
В невеличкій хатці-музеї можна оглянути одяг, меблі, побутові речі, посуд і книги, які належали родині Сліпих.
Микулинецький замок впродовж століть був домінантою одного з найдавніших міст Тернопільщини - Микулин.
Сучасний замок був заснований на місці колишньої дерев'яної фотреці. Микулинецький замок знаходився на так званому Чорному шляху, яким татари здійснювали набіги на українські землі та гнали бранців в неволю. До наших днів мало що залишилось від замку. Зберіглись залишки муру, веж, які на разі у занедбаному стані. Добре зберігся колись глибокий оборонний рів, поблизу східної стіни замку, із насипом, що ймовірно виконував роль давнього мосту. За переказами, місцеві мешканці для захисту містечка від татар збудували дев'ятикілометровий підземний хід, який вів аж до Теребовлі. Входи до підземель можна побачити і досі, але далеко пройти ними не вийде - вони завалені.
Окрім руїн старовинного замку, поруч у парку знаходиться колишній палац Потоцьких.
Теребовля - одне з найстаріших міст України, перша згадка про яке міститься в Іпатіївському літописі 1097 році. Найголовніша пам'ятка міста - руїни замку, який вражає п'ятиметровою товщиною стін. Він височить над містом на високій горі, там де в прадавні часи було древньоруське городище. Теребовлянський замок, один з найстарших в Україні, веде свою історії з IX століття.
Замок упродовж століть змінював свої функції та вигляд: від оборонної споруди з неприступними мурами до панського палацу у стилі бароко. Теребовлянський замок неодноразово витримував ворожі облоги і є визначною пам’яткою оборонної архітектури Поділля ХVІІ ст.
Скалат - невелике містечко, за 30 кілометрів на південний схід від Тернополя. Замок в Скалаті розташований в південно-західній частині міста в заплаві річки Гнилка. З півночі та південного сходу замок оточував рів заповнений річковою водою глибиною 2 метри. З двох інших боків доступ до фортеці перекривали болота. Незважаючи на свою неприступність замок неодноразово захоплювали, зокрема тричі його здобували війська Богдана Хмельницького у 1648, 1649 і 1651 роках.
Під час Другої світової війни замок знову зазнав руйнувань. У 1960-их роках було проведено реставрацію споруди. Тоді ж башти було покрито черепицею, яку в 2004 році позривав ураган.
Сьогодні замок в Скалаті входить до складу історико-архітектурного заповідника "Замки Тернопілля". Хоч і не швидко, але поступово ведеться відновлення твердині. В майбутньому тут планується відкрити музей.
У вартість екскурсії включено:
Додатково оплачуються: