Copyright © Мандрівочка 2011
Дизайн и разработка сайта WebGrapes
м.Івано-Франківськ,
mandrivochka@i.ua
097-543-79-79
050-066-59-85
Цікавинки Закарпаття: страусина та оленяча ферма, карпатська сироварня, м. Хуст, Хустський замок, с. Іза.
Страусина ферма. Понад сотня пернатих птахів перекочували з Намібії у 2002 році та й донині живуть на Закарпатті, на околиці міста Хуст. Природні умови краю виявилися цілком придатними для життя страусів, а самі вони зовсім невибагливі у їжі – споживають майже все – та не потребують особливого догляду. Проте користі з них чимало. Власник ферми Василь Перец називає вирощування птахів безвідходним виробництвом. Використовують з страуса абсолютно все. Дієтичне м'ясо коштує дорого - 20 доларів за 1 кг, має смак яловичини, та не містить холестерину. Та найвигідніше продавати яйця – вага яких до 2 кг, а вартість – понад сто гривень. З яєць в ресторанах роблять смачні млинці та омлети, а шкарлупу використовують для писанок. З одного птаха отримується до 2 кілограмів пір'я, з яких роблять пишні та дорогі боа для модниць. Дзьоб і нігті використовують для виробництва прикрас, а жир - у косметології. Страусина шкіра – теж цінний продукт, вартість її така ж, як і крокодилячої. З пташиних вій виходять дорогі пензлі для розпису маслом і пастель.
Іще одним із найвідоміших туристичних об’єктів Закарпаття є єдина в Україні Ферма плямистих оленів у селі Іза, недалеко від Хуста. Численні українські туристи та гості із-за кордону приїжджають сюди аби помилуватися струнконогими красенями. Рідкісні олені з’явились на фермі ще у радянські часи – 1987 року. Гелікоптером їх доправили сюди аж із Калінінградської області. Основна мета вирощування цих тварин – пантокрин –лікарська речовина, добута із рогів. Її застосовують при перевтомі, неврастенії, неврозах, слабкому серцевому м'язі, гіпотонії, для підвищення працездатності. У той час справа була надзвичайно прибутковою та давала великі гроші. Та в незалежній Україні сировина значно подешевшала – і оленячу ферму зробили туристичним об’єктом.
Селиська сироварня – це соціальний проект, започаткований жителями Н.Селища та Європейським кооперативом Лонго Май. Вона переробляє молоко від сільського населення, яке проживає неподалік від відомого Поля нарцисів у Карпатах. Корови годують виключно натуральними кормами. З метою виготовлення якісного сиру, кількість його обмежена. Молоко кожного постачальника щодня контролюється. Селиський сир –біологічно чистий продукт. «Селиська сироварня» виготовляє три сорти сиру: «Селиський», «Хуст», «Нарцис Карпат» Сир “Селиський” відноситься до різновиду напівтвердих сирів.
На сироварні проводиться екскурсія по виробнуцтву та проводиться дегустація чотирьох видів сирів.
У вартість екскурсії включено:
Додатково оплачуються: